Jak chránit pleť koncem léta?

Dovolené, letní zahrádky a výlety do hor, to je léto, jak má být. Pro pleť je však toto období velmi náročné a je potřeba ji důsledně chránit. Myslete na svou pokožku, ať už jste kdekoliv.

 

Níže najdete 3 základní kroky, jak na ochranu pleti. Uvidíte, že vám po sezoně poděkuje.

1/ Hydratace

Tak jako je pro tělo během horkých dní zásadní pitný režim, i pleť vyžaduje naši pozornost. Používejte kvalitní hydratační kosmetiku. V letních měsících se doporučují spíše hydratační séra než těžko vstřebatelné krémy. Nejvhodnější jsou séra, která obsahují kyselinu hyaluronovou. Ta totiž váže až 4násobek vody. Tím zajistí pleti potřebnou hydrataci a dodá jí svěžest. Jak poznat kvalitní kyselinu hyaluronovou, se dozvíte v našem článku.

2/ Krém s UV faktorem 

Na trhu jich najdete nespočet, ale určitě se vyplatí investovat do kvalitního krému. Obecně platí, že krémy s vysokou ochranou se hůře aplikují. Jejich konzistence je tužší kvůli obsahu minerálů. Dá se v zásadě říct, že čím obtížnější aplikace, tím kvalitnější produkt. 

Ochranný faktor vybírejte podle svého fototypu a místa dovolené. K dostání jsou opalovací krémy s faktorem 2–60. Pro děti, na hory a do exotických zemí volte minimálně faktor 30 (faktor 50 a vyšší však již není zas o tolik účinnější).

 

Co je důležité pro správnou ochranu? 

Doporučujeme nanášet opalovací krém nejpozději 15 minut před opalováním. Pokud jste na slunci déle, zopakujte natření každé cca 2 hodiny. Po opalování se osprchujte a pokožku ošetřete přípravkem po opalování.

 

3/ Pečující kosmetika po opalování

Ochranou opalovacím krémem péče o pleť nekončí. Je nutné dát pokožce prostor k regeneraci. Na to jsou vhodné zklidňující krémy po opalování. Alternativou k těmto produktům jsou séra. Jejich konzistence je lehká a pro letní měsíce tedy ideální. Naše vyživující sérum nabízí kombinaci dvou látek tělu vlastních, které pleť zklidňují. Jsou to kyselina hyaluronová a squalan. Obě látky zajistí pleti potřebnou hydrataci a následnou péči po pobytu na slunci. Naše balení v 30ml flakonech je ideální na cesty i do letadla. 

 

Užívejte si konec léta naplno. Nezapomínejte však na potřebnou péči. 

2 položek celkem

Cena

14002700
114002700
MW8A3670 2
1 400 Kč

Anti-age kosmetika Dr. Entner výrazně aktivuje tvorbu nových buněk a růst kolagenových vláken a tím účinně bojuje proti stárnutí.  Jak vám omlazující sérum pomůže získat hebkou...

0023
SQ a HA 2c
Akce Tip
ZDARMAZDARMA 3 000 Kč –10 %
2 700 Kč

Je to jako být každý den u kosmetičky. Balíček omlazujícího a vyživujícího séra vám pomůže dosáhnout přímo profesionálních výsledků. Jak vám používání obou sér pomůže dosáhnout...

0070
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz