Jaké jsou druhy kyseliny hyaluronové? Při výběru kosmetiky volte tu kvalitní

Nejste-li odborník, možná vás informace o více druzích kyseliny hyaluronové minula. Když se je však od sebe naučíte rozlišovat, dokážete si sami vybrat kvalitní anti aging produkt, který vám skutečně pomůže. Po přečtení tohoto článku už budete mít jasno.

 

Záleží na velikosti molekuly

Kyselina hyaluronová může mít mnoho velikostí molekul a existuje i nespočet druhů kyselin. Pro kosmetiku je ale klíčové, zda obsahuje molekuly, které projdou kožní bariérou.

„Představme si to, jako kdyby kožní bariéra byla sítko. Molekuly, které jsou příliš velké, sítkem neprojdou a zůstanou na povrchu pokožky. Molekuly, které jsou malé, se přes sítko dostanou – projdou kožní bariérou a působí tam, kde je potřebujeme. Nezajímá nás proto, kolik molekulových vah kosmetický přípravek má, ale zda obsahuje kyselinu s malými molekulami (nízkomolekulární) i velkými molekulami (vysokomolekulární),“ říká MUDr. Michael Entner.

 

 Rozdíl mezi vysokomolekulární a nízkomolekulární kyselinou

  • Vysokomolekulární kyselina působí pasivně jako ochranný prostředek. Povrch kůže chrání před polétavým prachem a ultrafialovým zářením, takže pokožka zůstává mladší a nepoškozená.

  • Ovšem je to právě kyselina nízkomolekulární, která je onou zázračnou složkou.  Díky své nízké molekulové váze lehce proniká kožní bariérou a působí hloubkově – hydratuje pleť a vypíná kůži, která pak vypadá mladistvě. Zároveň s sebou dokáže nést látky, které do buněk chceme dopravit.

Proč je při výběru kosmetiky důležité umět rozpoznat druh molekul?

Jeden druh kyseliny eliminaci vrásek a ochranu pleti zajistit nedokáže. Pokud chcete pokožce dopřát účinnou anti age kosmetiku, mělo by vaše pleťové sérum obsahovat oba druhy kyseliny. Naše kosmetika toto kritérium splňuje bezezbytku.

Jestli něco dokáže zpomalit plynutí času, je to nanomolekula kyseliny hyaluronové

Nanomolekula v našem séru kyseliny hyaluronové má extrémně nízkou váhu (pouze do 50 kDa). Kombinace nanomolekuly s vyšší molekulou této kyseliny (1500–2000 kDa) vytváří ochrannou vrstvu kůže, která vám umožňuje dosáhnout profesionálních výsledků ve velmi krátkém čase. Ideální je začít používat Omlazující sérum, kde obě tyto kyseliny naleznete v nejvyšší možné koncentraci. Pokožka je již po první aplikaci pružnější, jemnější a hluboce hydratovaná.

Jaká je cena za kvalitní kyselinu hyaluronovou?

Cena za kvalitní nízkomolekulární kyselinu je poměrně vysoká. Proto ji většina výrobců do svých přípravků nepřidává vůbec  nebo jen v mizivém množství. Přitom právě tato složka zajišťuje, že se hydratace dostane přímo do buněk.

 „Myslím, že bychom lidem měli dát to, co doopravdy funguje. Ne to, co je laciné,“ doplňuje MUDr. Entner. 

 

KOUPIT ZA 1400 Kč

 

Produkty, kde je kyselina jen vysokomolekulární nebo s malým množstvím nízkomolekulární složky, mohou být levnější, ale na výsledku ten rozdíl poznáte. Na své pleti nešetřete. Vaše pokožka vám to vrátí a bude svěží a hydratovaná. 

2 položek celkem

Cena

16002700
116002700
MW8A3915 new2
1 600 Kč

Tam, kde produkty na bázi samotné kyseliny hyaluronové nestačí, přichází na pomoc squalan.  Proč je kombinace kyseliny hyaluronové a squalanu tou nejlepší výživou pro suchou a...

0021
SQ a HA 2c
Akce Tip
ZDARMAZDARMA 3 000 Kč –10 %
2 700 Kč

Je to jako být každý den u kosmetičky. Balíček omlazujícího a vyživujícího séra vám pomůže dosáhnout přímo profesionálních výsledků. Jak vám používání obou sér pomůže dosáhnout...

0070

dratovaná. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz