Muži a péče o pleť

Kde se vzalo tvrzení, že péče o pleť je výsadou žen? Hydratace pleti u mužů je důležitá úplně stejně. Nejlepším způsobem je používání hydratačního séra nebo oleje s obsahem velkého množství kyseliny hyaluronové, vitamínů a antioxidantů. S kvalitními produkty se dá pro pleť udělat skutečně hodně za pouhé 2 minuty denně.

 

Jak s kosmetikou u mužů začít?

Věnujte pozornost obličeji, ten je ke známkám stárnutí nejnáchylnější. Stačí jednoduchá péče ve 2 krocích:

  1. Čistěte pleť ráno a večer.
  2. Po čištění aplikujte hydratační produkt – třeba Vyživující sérum.

 

A je to! Takhle snadné je začít.

 

Chcete víc? Přečtěte si, jak si vytvořit každodenní pečující rituál.

 

Jaká kosmetika je vhodná pro muže? 

Mužům doporučujeme produkty, které jsou lehké a nevýrazné. Ideální je přírodní kosmetika. Mezi tyto produkty patří čisticí gely, tonika, hydratační krémy, pleťové masky, krémy proti vráskám pro muže, přípravky proti akné a náplasti na pupínky. 

Hledejte produkty bez alkoholu, bez parfemace a bez umělých barviv. Zbytečná chemie může pokožku vysušit, podráždit a způsobit zarudnutí. Ideální je kyselina hyaluronová v čisté podobě a vysoké koncentraci v našem Omlazujícím séru.

 

Muži mají jinou kůži než ženy

Muži mají obecně silnější a hustší kůži než ženy. Kůže mužů má méně tuku a více kolagenu, což jí dává pevnost a odolnost. Vědecké studie také ukazují, že muži mají obecně větší hustotu kůže než ženy, což jim umožňuje, aby se lépe vyrovnali s třením a opotřebením. Nicméně pleť mužů je náchylnější ke vzniku vrásek, ty jsou pak kvůli struktuře pleti hlubší a výraznější. Částečně se dá vráskám předejít používáním krému pro muže proti vráskám. Jistotou je ale stále sérum, které pleť nezatěžuje a látky doručí tam, kam je potřeba. 

 

Zvažujete plastickou operaci? Je u mužů čím dál populárnější 

Do ordinací plastických chirurgů už dávno nechodí jen ženy. Muži chtějí nejčastěji zmírnit vrásky, změkčit jizvy a celkově zvýšit svoje sebevědomí

 

Muži v současnosti tvoří 30–40 % všech mých pacientů. To je oproti předešlým letům velký nárůst. Předně řeší operace víček, redukci vrásek a kompletní facelift,“ říká Dr. Entner a dodává, že muži jsou stydlivější a často si hledají výmluvy, proč plastického chirurga neoslovit. „Pokud už se ale k tomuto kroku odhodlají, odchází spokojenější,“ doplňuje Dr. Entner a chce podpořit všechny muže, kteří se trápí s jakýmkoliv estetickým problémem, aby se na něj obrátili. Pečovat o svou pleť není zženštilost, ale skvělý způsob, jak zpomalit tok času a prodloužit si mládí. 

 

Ordinaci Dr. Entnera najdete v Praze na Budějovické.

1 položek celkem

Cena

16001601
116001601
MW8A3915 new2
1 600 Kč

Tam, kde produkty na bázi samotné kyseliny hyaluronové nestačí, přichází na pomoc squalan.  Proč je kombinace kyseliny hyaluronové a squalanu tou nejlepší výživou pro suchou a...

0021
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz