Jak si vytvořit každodenní rituál péče o pleť a proč do něj zahrnout pleťové sérum?

V současné uspěchané době jsme se naučili přeskakovat drobné činnosti a snažíme se ušetřit každou vteřinu času. Ale k čemu to je? Cítíme se na konci dne skutečně lépe, když odbydeme self-care rituál a namísto toho více pracujeme? Většinou to tak není. Tak pojďme zkusit jednu malou změnu a nastartovat tím sérii dalších změn pro lepší pocit z každého dne.

 

Přijmout a zautomatizovat si nový návyk trvá přibližně… Víte, jak dlouho?

Trochu odbočíme do psychologie, abychom potřebu pravidelnosti podpořili také z úhlu vědeckého. Možná jste slyšeli, že vybudovat si nový návyk trvá 21 dnů. Tato doba se objevuje v motivační literatuře a bývá opakována i nejrůznějšími českými odborníky na osobní růst. Najít však relevantní zdroje ve vědecké literatuře může být oříšek.

Jedním z důvodů je fakt, že vybudovat si nový návyk trvá ve skutečnosti mnohem déle, než jsme si mysleli. Některé zdroje mluví i o 80 dnech. Pravdou je, že pro vytvoření návyku a jeho automatizaci jsou důležité i jiné aspekty, jako například povaha rituálu. Je tedy jasné, že rituál zahrnující hodinu běhu každý den se bude nastavovat složitěji než rituál, který je příjemný a zabere jen pár vteřin. 

Čím začít?

Začít se dá s jednoduchou aplikací české přírodní kosmetiky, a to Omlazujícího séra na pleť s kyselinou hyaluronovou. Může být prvním vaším návykem mezi mnoha dalšími. Nastartovat změnu malými a příjemný návyky postupně povede k návykům ambicióznějším. 

Další motivátory

Může vás pohánět i další přidaná hodnota, jako je třeba přechod na vegan kosmetiku netestovanou na zvířatech. Případně se můžete zaměřit se na kosmetiku hypoalergení, tedy bez zbytečných toxických látek. Obě tyto zásady naše séra splňují. 

5 kroků rituálu pro krásnou pleť

1. Odlíčení

Abychom pleť zbavili všech nečistot, musíme ji vyčistit dvoufázově. Tento bod platí zejména večer. A to i v případě, že jste přes den nanesli pouze SPF ochranu. K odlíčení použijte odličovací mléko, vodu, nebo olej.

2. Čištění

Produkt na čištění vybírejte podle typu svojí pleti. Může to být mycí pěna nebo cleanser ve formě gelu. S určením typu pleti (suchá, citlivá, normální, mastná až aknózní) vám pomůže vaše kosmetička. Čisticí kosmetiku smyjte vlažnou vodou.

3. Tonikum

Tonikám aplikujte přímo na pokožku (nemusíte používat ani vatový tampon). Tento pomocník zajistí, že vaše pleť látky z následujících kroků rituálu krásně absorbuje. Z pleti ho nesmývejte.

4. Sérum

Sérum na pleť obsahuje vysokou koncentraci látek, které byste v krémech našli jen stěží. Proto by se mělo stát přirozenou součástí vašeho každodenního rituálu péče o pleť. Oproti krému má totiž sérum daleko menší molekuly, takže snáze pronikne i do hlubších vrstev pokožky. Díky tomu můžete pocítit první výsledky takřka okamžitě. Stačí nanést na obličej, krk a dekolt jednu kapku ráno a jednu kapku večer, nechat zaschnout a vaše pokožka je ihned hladká a elastická.

5. Krém

Velmi záleží na typu séra, které použijete. Některá mohou pokožku mírně stáhnout, takže vyžadují ještě nanesení krému. Naše Vyživující sérum s kyselinou hyaluronovou a se squalanem však zanechává na pokožce tak příjemný pocit, že další krém v rámci večerního rituálu už možná nebudete ani potřebovat. Na co však nezapomínejte, je SPF ochrana, která by měla každodenní ranní rituál uzavírat , a to nejen v létě.

Postavte si všechny produkty vedle sebe na viditelné místo v koupelně. Čestná pozice vedle kartáčku by jim mohla vyhovovat. Rituál čištění zubů rozšiřte ráno a večer o péči o pleť. . Pokud jeden den na některý z pečujících kroků zapomenete, nic se neděje, ale snažte se být poctiví tak, aby pleť a i nastavení rituálu byly hladké.

 

Klíč k úspěchu a výsledkům, které jsou vidět

Důležitá je pravidelnost. Speciálně u pleťové kosmetiky s kyselinou hyaluronovou je to opravdový klíč k úspěchu. Kyselina má okamžitý efekt při zjemnění a pocitu vyživení. Při eliminaci vrásek nebo hloubkové hydrataci pokožky je nutné vydržet minimálně 3 měsíce

 

Tak vzhůru do toho. Tímhle malým rituálem může vaše cesta za spokojenějším a klidnějším já začít.

 

3 položek celkem

Cena

14002700
114002700
MW8A3670 2
1 400 Kč

Anti-age kosmetika Dr. Entner výrazně aktivuje tvorbu nových buněk a růst kolagenových vláken a tím účinně bojuje proti stárnutí.  Jak vám omlazující sérum pomůže získat hebkou...

0023
MW8A3915 new2
1 600 Kč

Tam, kde produkty na bázi samotné kyseliny hyaluronové nestačí, přichází na pomoc squalan.  Proč je kombinace kyseliny hyaluronové a squalanu tou nejlepší výživou pro suchou a...

0021
SQ a HA 2c
Tip Akce
ZDARMAZDARMA 3 000 Kč –10 %
2 700 Kč

Je to jako být každý den u kosmetičky. Balíček omlazujícího a vyživujícího séra vám pomůže dosáhnout přímo profesionálních výsledků. Jak vám používání obou sér pomůže dosáhnout...

0070
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz