Pomáhá squalan proti vzniku rakoviny?

Squalan je obecně považován za potenciální přírodní antioxidant, který může pomoci snížit riziko vzniku rakoviny tím, že bojuje s volnými radikály. V současné době však neexistují žádné důkazy o tom, že by byl squalan účinným léčivem proti rakovině. Některé studie však naznačují, že může mít protirakovinné vlastnosti.

 

Díky studiím víme, že squalan může potlačit růst nádorů u některých druhů rakoviny. Navzdory těmto pozitivním výsledkům však neexistují žádné důkazy, které by podporovaly účinnost squalanu jako léku proti rakovině. Je ale hojně využíván ve farmaceutickém výzkumném průmyslu. Věříme, že jeho čas ještě přijde. Zatím můžeme jeho unikátní vlastnosti využít jinak. Pomáhá například při hojení ran nebo v boji proti striím.

 

Kde získáme squalan? 

Squalan se dříve získával z tukových buněk žraloků. To je ale historie. Dnes se dá syntetizovat chemicky nebo získat z rostlinných olejů laskavce nebo olivového oleje. Jedná se tedy o bio olej.

Běžně je k dostání v lékárnách a lze ho koupit i online. Naše kosmetika jako jediná kombinuje kyselinu hyaluronovou a squalan.

 

Co dokáže squalan v omlazující kosmetice? 

Vyživující sérum s konzistencí suchého oleje má unikátní zvláčňující a hojivé vlastnosti. 

Kosmetika obsahující kyselinu hyaluronovou a squalan hydratuje do hloubky. Kyselina hyaluronová pomáhá udržovat vlhkost ve vyšších vrstvách pokožky, čímž zlepšuje její pevnost a zabraňuje tvorbě vrásek. Squalan (tzv. suchý olej) dokáže udržet vlhkost v pokožce, čímž pokožku chrání před vysušováním a předčasným stárnutím. Squalan také pomáhá obnovit poškozenou pokožku, zlepšuje její barvu a pružnost a poskytuje jí ochranu proti slunečnímu záření.

 

Co je to suchý olej? 

Suchý olej je typ kosmetického oleje, který se rychle vstřebává do pokožky a nezanechává mastný film. Obsahuje vysoké množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a mastných kyselin. Je obvykle bohatý na vitamín E, který má hydratační a léčivé vlastnosti. Pomáhá také chránit pokožku proti vnějším vlivům. Za nás nejlepší pleťové sérum (viz recenze) je to, které kombinuje kyselinu hyaluronovou a squalan. Dvě účinné přírodní látky, které dávají pleti komplexní péči. Najdete je v našem Vyživujícím séru od předního českého estetického chirurga Michaela Entnera. 

 

Co na strie v těhotenství?

Když se objeví strie, je dobré je okamžitě ošetřit. Léčba strií sice může trvat několik měsíců, ale zlepšení je viditelné už po několika týdnech. Nejúčinnější způsob léčby strií je pomocí séra s obsahem kyseliny hyaluronové a squalanu (bio olej na strie). Tyto látky pomáhají vrátit pokožce pružnost, hydratují a obnovují její strukturu. Tip: Když chcete najít nejlepší pleťové sérum, zajímejte se recenze. Přečtěte si zkušenosti našich zákaznic.

2 položek celkem

Cena

16002700
116002700
MW8A3915 new2
1 600 Kč

Tam, kde produkty na bázi samotné kyseliny hyaluronové nestačí, přichází na pomoc squalan.  Proč je kombinace kyseliny hyaluronové a squalanu tou nejlepší výživou pro suchou a...

0021
SQ a HA 2c
Akce Tip
ZDARMAZDARMA 3 000 Kč –10 %
2 700 Kč

Je to jako být každý den u kosmetičky. Balíček omlazujícího a vyživujícího séra vám pomůže dosáhnout přímo profesionálních výsledků. Jak vám používání obou sér pomůže dosáhnout...

0070
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz