Objevte zázračný squalan a 6 způsobů jeho použití v péči o pleť

Squalan je tzv. suchý olej. Tam, kde produkty na bázi samotné kyseliny hyaluronové nestačí, přichází na pomoc právě tato látka. Squalan je obsažen v našem vyživujícím séru a pomáhá zvláště u velmi suché pleti. Kůži promašťuje, ale nezanechává mastnou stopu. 

Co o squalanu víme díky žralokům?

Squalan je přírodní organická sloučenina tělu vlastní, která byla poprvé izolována z jater žraloka. Dnes už je však možné ji získat i z jiných zdrojů, např. z olivového oleje nebo laskavcových semínek, a tedy veganskou cestou. V lidském těle najdeme squalan uvnitř mazových žláz, ale také v celém nervovém systému a v mozku. Zastává mnoho důležitých funkcí. Má pozitivní vliv na metabolismus cholesterolu, je silným antioxidantem, ochraňuje pokožku a zrak a detoxikuje xenobiotika (= látky tělu cizí, např. léčiva, jedy a průmyslové chemikálie, které jsou následně vylučovány z těla). 

Pomáhá také s obnovením struktury vlasových a kožních tkání, a proto se squalan využívá jako účinná látka v přírodní kosmetice. Snadno se vstřebává do pokožky a proniká póry, aniž by je zanášel. Jedná se o tzv. suchý olej, který kůži ihned hydratuje a rozjasňuje.

Jakou roli mají žraloci?

Žraloci jsou známí svojí imunitou proti rakovině a předpokládá se, že je to právě díky vysoké hladině squalanu. Také squalan obsažený v olivovém oleji je považován za příčinu nízkého výskytu rakoviny ve středomořské oblasti (zdroj: Journal of Cancer Epidemiology 1997). 


Studie z roku 2006 publikovaná v International Journal of Cancer ukazuje, že squalan aplikovaný na kůži velmi efektivně chrání pokožku před vznikem tumorů. Tato hypotéza je stále předmětem zkoumání.

 

Přínos squalanu na povrchu pokožky i v jejích hlubších vrstvách

Na základě zjištění o přínosech squalanu jsme vyvinuli unikátní Vyživující sérum kyseliny hyaluronové se squalanem, které obsahuje speciálně upravenou nanomolekulární kyselinu hyaluronovou rozpustnou v tuku. Přípravek je tak pro své výjimečné hydratační vlastnosti vhodný zejména pro suchou nebo zralou pleť. Kyselina hyaluronová, která je obsažená v séru na pleť jak v nanomolekulárním, tak ve vysokomolekulárním složení, pečuje o pokožku zevnitř i na povrchu a udržuje ji neustále hydratovanou.

Squalan přichází na pomoc tam, kde anti age kosmetika na bázi samotné kyseliny hyaluronové nestačí.

6 způsobů použití Vyživujícího séra se squalanem 

Squalan přináší téměř zázračný účinek ve výživě pokožky od hlavy k patě. Víte, na co všechno jej můžete použít?

 1. Na pleť: hydratace a výživa zralé pleti.
 2. Na vlasy: Vyživující sérum se squalanem můžete aplikovat i na roztřepené konečky vlasů.
 3. Na nehty: zpevňuje nehty a pomáhá s hojením záděrek.
 4. Na těhotenské bříško: pokud hledáte, co na strie, Vyživující sérum se squalanem je to pravé jako prevence před jejich vznikem.
 5. Na akné: pleťové sérum se squalanem je nekomedogenní, to znamená, že neucpává póry. Redukuje nadměrnou tvorbu kožního mazu a je tedy ideální jako vyživující péče pro pokožku se sklonem k tvorbě akné.
 6. Následná péče o tetování: Kyselina hyaluronová se squalanem zklidňuje čersté tetování a urychluje hojení až o polovinu oproti běžným přípravkům


Výhody našeho séra:

 • Kyselina hyaluronová chrání kůži proti vnějším vlivům.
 • Squalan dodatečně promašťuje pleť ale nezanáší póry.
 • Sérum pomáhá proti vráskám a redukuje strie.
 • Kyselina hyaluronová působí blahodárně při léčbě akné a dermatitidy.
 • Pokožka je jemnější, pružnější a plná života.

Rozdíly v terminologii

Termíny jako squalene, skvalen, squalan a skvalan nám na poslech znějí stejně, jednotlivé látky se však liší svým původem, stabilitou i trvanlivostí.

squalene, skvalen

čistě přírodní látka, která má kratší trvanlivost a je méně stabilní, proto není pro použití v kosmetice vhodná

squalan, skvalan

získává se úpravou skvalenu, je stabilnější než squalene a má delší trvanlivost, proto v kosmetice najdeme hlavně squalan

2 položek celkem

Cena

16002700
116002700
MW8A3915 new2
1 600 Kč

Tam, kde produkty na bázi samotné kyseliny hyaluronové nestačí, přichází na pomoc squalan.  Proč je kombinace kyseliny hyaluronové a squalanu tou nejlepší výživou pro suchou a...

0021
SQ a HA 2c
Akce Tip
ZDARMAZDARMA 3 000 Kč –10 %
2 700 Kč

Je to jako být každý den u kosmetičky. Balíček omlazujícího a vyživujícího séra vám pomůže dosáhnout přímo profesionálních výsledků. Jak vám používání obou sér pomůže dosáhnout...

0070Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz