Proč pleť potřebuje doplňovat kyselinu hyaluronovou?

Na svět přicházíme s 1,5 % kyseliny hyaluronové v pokožce. S věkem ale toto procento klesá, což se projevuje jako typické znaky stárnutí – hluboké vrásky. Doplňováním této kyseliny můžeme tak trochu ošálit přírodu a vznik vrásek zmírnit, nebo dokonce oddálit. Důležité je však i správné načasování.

 

Kouzlo? Kdepak, medicína

Kyselinu hyaluronovou nalezneme ve velké spoustě krémů  proti vráskám, v hydratačních maskách a krémech s anti age efektem. Často ale funguje jako přitažlivé marketingové heslo, které vás má přesvědčit, že kyselina hyaluronová má doslova magické omlazující účinky. Pravý přínos této látky však zákazníkům uniká. Víte, proč kyselinu hyaluronovou potřebujeme?

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí našeho těla

Většinou nám stačí tvrzení předních kosmetických značek o kouzelném elixíru mládí. Nejedná se ale o zázrak. Kyselina hyaluronová je látka, která se přirozeně vyskytuje v celém našem těle. Abychom zmírnili projevy stárnutí, jako jsou vrásky nebo povadlá pleť, je potřeba tuto kyselinu doplňovat. Hned vysvětlíme proč. 

 

 

Proč se rodíme s bezchybnou pletí a stárneme s vráskami?

„Ve chvíli, kdy se narodí dítě, má 1,5 % kyseliny hyaluronové v pokožce. To je důvod, proč miminka mají perfektní pleť bez jediné vrásky. Bohužel, tato látka z těla s přibývajícím věkem mizí. Šedesátiletý člověk má o 50 % kyseliny hyaluronové méně. Ztráta této látky způsobuje, že kůže je ochablá, šedivá a nemá to napětí a prokrvení, které má pokožka mladého člověka,“ říká plastický chirurg MUDr. Michael Entner. Zmíněný medicínský fakt nás přivádí k potřebě tuto látku doplňovat. 

 

Jak kyselinu hyaluronovou doplňovat?

Nejpřirozenější cestou je aplikace kyseliny hyaluronové přímo na pleť. K tomu nejlépe slouží hydratační pleťové sérum s kyselinou hyaluronovou, které se perfektně vstřebává a tím účinně působí na vrásky. 

Kyselina hyaluronová, která je získána laboratorně, je kvalitní ingrediencí a její cena je velmi vysoká. Pokud tedy chcete kvalitní kyselinu s vysokou koncentrací této látky v přírodní české kosmetice, je i cena produktů vyšší. Omlazující sérum i Vyživující sérum na pleť vyvinutá plastickým chirurgem dr. Entnerem obsahují 4 %, a tedy maximální koncentrát kyseliny hyaluronové. To je dvojnásobek množství, než můžete najít v běžně dostupných kosmetických produktech. Navíc pracuje s nízkomolekulární a vysokomolekulární kyselinou, se kterou docílíte komplexní péče na povrchu i uvnitř pokožky.

 

V kolika letech začít kyselinu hyaluronovou doplňovat? 

Každá pleť je jiná, má jinou elasticitu, hydrataci a také jiné předpoklady ke vzniku vrásek. Obě naše pleťová séra jsou vhodná pro všechny věkové kategorie. Obecně se dá říct, že pro dosažení anti age efektu by mělo doplňování kyseliny hyaluronové začít v dospělém věku ještě před vznikem prvních vrásek. Nikdy však není pozdě a naše sérum účinně vyživuje a hydratuje zralou pleť žen a mužů bez ohledu na věk.

 

Věkové doporučení

  • 0–20 let: Většinou není potřeba kyselinu hyaluronovou doplňovat, avšak pomáhá v pubertě při léčbě akné.
  • 20–30 let: Vhodná na pleť jako prevence, pomáhá redukovat strie během těhotenství.
  • 30–40 let: Mimořádně účinná při vyhlazování prvních vrásek.
  • 40–50 let: Pomáhá viditelně zjemňovat i hluboké vrásky.
  • 50+ let: Must have pro každodenní péči o pleť.
3 položek celkem

Cena

14002700
114002700
MW8A3670 2
1 400 Kč

Anti-age kosmetika Dr. Entner výrazně aktivuje tvorbu nových buněk a růst kolagenových vláken a tím účinně bojuje proti stárnutí.  Jak vám omlazující sérum pomůže získat hebkou...

0023
MW8A3915 new2
1 600 Kč

Tam, kde produkty na bázi samotné kyseliny hyaluronové nestačí, přichází na pomoc squalan.  Proč je kombinace kyseliny hyaluronové a squalanu tou nejlepší výživou pro suchou a...

0021
SQ a HA 2c
Tip Akce
ZDARMAZDARMA 3 000 Kč –10 %
2 700 Kč

Je to jako být každý den u kosmetičky. Balíček omlazujícího a vyživujícího séra vám pomůže dosáhnout přímo profesionálních výsledků. Jak vám používání obou sér pomůže dosáhnout...

0070
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz