Jak správně pečovat o zralou pleť

Každá pleť je specifická a je třeba respektovat její individuální potřeby. Platí však, že péčí o ni bychom se měli zabývat nejpozději od 30 let věku. To je také období, kdy již mluvíme o zralé pleti. Pokožka ztrácí elasticitu, ubývá jí kyselina hyaluronová, vznikají viditelnější vrásky a je nutné dbát na celkovou hydrataci pleti. Ideální pro péči jsou anti age produkty. V našem článku se dočtete, jak se o pleť starat efektivně a v co nejkratším možném čase. 

 

 Co je dobré vědět hned na začátku?

Pokud budete následovat pár jednoduchých pravidel, máte vyhráno.

Klíčem k úspěchu a dlouhodobému zlepšení pleti je pravidelnost v péči

Pokud nebude péče kontinuální a dlouhodobá, výsledky můžeme očekávat jen těžko.

Nešetřete na sobě

Pořizujte si pouze kvalitní produkty, u kterých víte, co doopravdy obsahují. Obecně se dá říct, že za kvalitu si připlatíte, ale v konečném výsledku vám pleť poděkuje. A dost možná se v budoucnu vyhnete i estetickým zákrokům

Najděte si svou značku

Je dobré najít si značku kosmetiky, která vám vyhovuje. Podívat se, jaké nabízí produkty a na jejich složení. V případě, že není řada kompletní, hledejte cíleně třeba jen produkt s velkou koncentrací kyseliny hyaluronové. Takovým je například naše Omlazující sérum

Nekombinujte příliš mnoho produktů

Používat jen několik produktů je spíše výhoda. Pokud sklouznete do začarovaného kruhu „čím více, tím lépe“, pleti neprospějete.

Zaměřte se na výživu

Zralejší pleť potřebuje více vyživovat. Tam, kde klasická kyselina hyaluronová nestačí, můžete použít naše Vyživující sérum doplněné o squalan. Pleť bude viditelně hladší, pružnější a rozjasněná.

„Je mi 30, moje pleť vypadá mladě a nemám dojem, že bych měla začít používat omlazující kosmetiku…“

Toto je úplně ideální stav, kdy kyselinu hyaluronovou začít doplňovat – ještě před vznikem prvních vrásek. Ale ani potom není pozdě. Každá pokožka je trochu jiná a má trochu jiné předpoklady pro vznik vrásek. Od toho se odvíjí její pružnost i schopnost držet v sobě vodu. Pokud jste už oslavili 30. narozeniny, nastal ten nejlepší čas s kyselinou hyaluronovou začít. 

Věkové doporučení pro doplňování kyseliny hyaluronové

0–20 let: Většinou není potřeba kyselinu hyaluronovou doplňovat, avšak pomáhá v pubertě při léčbě akné.

20–30 let: Vhodná na pleť jako prevence, event. pomáhá redukovat strie během těhotenství.

30–40 let: Mimořádně účinná při vyhlazování prvních vrásek.

40–50 let: Pomáhá viditelně zjemňovat i hluboké vrásky.

50+ let: Must have pro každodenní péči o pleť.

Přečtěte si také článek o tom, proč se rodíme s bezchybnou pletí a stárneme s vráskami.

Váš praktický návod pro každodenní péči

Jak docílit krásné pleti a vrátit jí vše, co schází?

 

1. Večer se odličte

Ano, i když jste dorazili z večírku společensky unavení a nejradši byste to zalomili ještě ve dveřích. Pleť je potřeba každý den zbavit nečistot, a to dvoufázově. Použijte odličovací mléko, vodu nebo olej. Platí i ve dnech, kdy jste bez make-upu a použili jste pouze SPF ochranu.

2. Produkt na čištění vybírejte podle typu pleti

Cleanser v gelové či krémové formě nebo šetrná mycí pěna jsou ideální. Požádejte svou kosmetičku, aby vám pomohla určit typ pleti (suchá, citlivá, normální, mastná až aknózní), a podle toho vybírejte svůj produkt. Čisticí kosmetiku vždy necháváme působit pouze po dobu masáže obličeje a následně smýváme vlažnou vodou.

3. K čemu je dobré tonikum?

Tonikum nanášíme bez použití vatového tamponku přímo na pokožku, pleť tím připravíme na absorpci účinných látek z následujících kroků péče. Z pleti proto tonikum nesmývejte.

4. Sérum proniká do hlubších vrstev pokožky

Těžko byste v jakkoliv výživném krému proti vráskám pohledali takovou koncentraci účinných látek, jako právě v séru. Proto je zařazení séra do vašeho pečujícího pleťového rituálu tak důležité, obzvláště po třicítce. 

Jak sérum funguje?

  • Malé molekuly séra pronikají do hlubších vrstev pokožky, kde doplňují kyselinu hyaluronovou.
  • Větší molekuly zůstávají na povrchu pokožky a chrání ji před vnějšími vlivy.

Efekt je prakticky okamžitý – jedna kapka ráno a jedna kapka večer zajistí pružnost, hladkost a příjemný pocit vyživené pleti.


Poznejte rozdíl mezi vysokomolekulární a nízkomolekulární kyselinou v článku Jaké jsou druhy kyseliny hyaluronové.

 

5. Potřebuji po aplikaci pleťového séra ještě krém?

Záleží na vaší pleti a na tom, jaké sérum použijete. Ty, které obsahují pouze kyselinu hyaluronovou v některých případech vyžadují nanesení krému. Tam, kde je ale obsah kyseliny hyaluronové 4% a k tomu ještě doplněný squalanem (jako např. v našem Vyživujícím séru), už vytvoříte na pokožce tak příjemný pocit, že další krém v rámci večerního rituálu potřebovat nebudete. 

Důležitou součástí rituálu ranního je však SPF ochrana – tento krém doporučujeme aplikovat po celý rok, nejen v létě.Přečtěte si hodnocení našich zákaznic, které vyzkoušely sérum proti vráskám s kyselinou hyaluronovou.

3 položek celkem

Cena

14002700
114002700
MW8A3670 2
1 400 Kč

Anti-age kosmetika Dr. Entner výrazně aktivuje tvorbu nových buněk a růst kolagenových vláken a tím účinně bojuje proti stárnutí.  Jak vám omlazující sérum pomůže získat hebkou...

0023
MW8A3915 new2
1 600 Kč

Tam, kde produkty na bázi samotné kyseliny hyaluronové nestačí, přichází na pomoc squalan.  Proč je kombinace kyseliny hyaluronové a squalanu tou nejlepší výživou pro suchou a...

0021
SQ a HA 2c
Tip Akce
ZDARMAZDARMA 3 000 Kč –10 %
2 700 Kč

Je to jako být každý den u kosmetičky. Balíček omlazujícího a vyživujícího séra vám pomůže dosáhnout přímo profesionálních výsledků. Jak vám používání obou sér pomůže dosáhnout...

0070
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz